داستان ما

داستان «فیکا» از دل سفرهای کوچیک و یهویی ما دو نفر شروع شد. از اون سفرها که شب یکی‌مون می‌گه فردا بزنیم به دل جاده و اون یکی با شوق می‌گه چرا که نه.

ولی سفرهای بدون برنامه‌ریزی ما علاوه بر جذابیت‌ها، مشکلات خاص خودش رو داشت. جمع کردن وسایل شخصی مثل مسواک، صابون، کفش، صندل و استفاده از کیسه‌های پلاستیکی متعدد یکی از ناراحتی‌های بزرگ ما بود.

از اونجا که سفر یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های زندگی ماست، حفظ محیط زیست و مراقبت از طبیعت و تحویل‌شون به درستی به نسل‌های بعد دغدغه‌ی بزرگی برامون محسوب می‌شه، پس تولید زباله آخرین چیزیه که ممکنه در سفر و زندگی بهش فکر کنیم.

‌در نهایت ایده‌ی کیسه‌های سفری و محصولات سازگار با محیط‌زیست به ذهن‌مون رسید. کیسه‌های پارچه‌ای و بسته‌ها‌‌ی دوستدار محیط‌زیستی که با عشق از جای جای ایران قشنگ‌مون جمع‌آوری شدن، همیشه آماده‌ی سفرن و فقط کافیه برن توی کوله و چمدون.

ما محصولات فیکا رو از بین جذاب‌ترین‌ و باکیفت‌ترین‌‌ها انتخاب و اکثر تولیدکنندگان‌مون رو از شهرهای کوچیکی که بهشون سفر می‌کنیم دستچین کردیم.

ما معتقدیم که با محصولات فیکا می‌تونیم علاوه بر حفظ محیط‌زیست، به رشد و معرفی کسب‌وکارهای بومی و محلی هم کمک کنیم. این نقطه‌ی شروع فیکاست و ما قراره با ایده‌های کوچیک به ارتقای فرهنگ «سفر و‌ زندگی» کمک و برای نجات «محیط‌زیست» قدم‌های بزرگ برداریم.

ما در فیکا فقط محصول نمی‌فروشیم، ما قراره ارزش‌ها و باورهامون رو با شما شریک بشیم. آنچه که شما از فیکا می‌خرید حاصل تجربیات ما از یک زندگی پایداره.

‌ما اینجاییم تا از تجربیات‌مون در حوزه‌ی محیط‌زیست با شما حرف بزنیم و آد‌م‌هایی که مثل ما فکر می‌کنند رو پیدا کنیم و یک دنیای زیبای بدون پلاستیک و زباله بسازیم.

‌محصولات ما مهمانان شما برای یک زندگی پایدار هستند. به زندگی پایدار با فیکا خوش آمدید.

ما فیکایی‌ها، در تلاشیم که در کنار ارتقای فرهنگ «سفر و زندگی»، حواس‌مون به مادرمون «زمین»، «محیط‌زیست» زیبامون و «کسب‌وکارهای محلی» باشه.

شما چی؟ حواس‌تون هست؟ :)

به امید روزی که سفر برای همه آسون و در دسترس و زمین سالم و سرحال‌ باشه.